Codrops Logo

Zvětšování prsů

Pěkná ňadra nevyjdou nikdy z módy. Hezká a dobře tvarovaná prsa dodávají sebevědomí a přitahují obdivné pohledy mužů.

Čti více
Codrops Logo

Plastika prsů

Tak už to v životě chodí, že zatímco některé ženy uvažují o zvětšení prsů, nadměrná velikost prsů zase mnoho jiných žen trápí.

Čti více
Codrops Logo

Plastiky obličejů

Krásná postava a upravené vlasy mohou sice do značné míry skrýt skutečný věk ženy, ale obličej je nesmlouvavý. Povadlá oční

Čti více
Codrops Logo

Modelace genitálií

Čím dál tím více zejména mladých žen chodí k estetickým chirurgům s velmi intimní prosbou: "Pane doktore, upravte mi"

Čti více
Codrops Logo

Plastika nosu

„Veliký nos velikého ducha značí“ – prohlašuje nesmrtelný Cyrano de Bergerac z prken, jež znamenají světuž od roku 1897.

Čti více
Codrops Logo

Plastiky břicha

Plastika břicha, neboli abdominoplastika, je jedna z nejhezčích a nejefektnějších operací,které může estetická chirurgie

Čti více

Zmenšovaní prsů

Plastika prsů

Tak už to v životě chodí, že zatímco některé ženy uvažují o zvětšení prsů, nadměrná velikost prsů zase mnoho jiných žen trápí, a to nejen psychicky, ale i fyzicky. Skutečně, příliš veliké poprsí, odborně nazývané gigantomastie, může být pro řadu žen zdrojem nejrůznějších problémů. To, že se prsa v těhotenství a v době kojení zvětší, je zcela normální a není třeba se pro to trápit. Někdy se ale stává, že i po skončení kojení zůstanou prsa nadměrně veliká a stává se i to, že se některým ženám vyvinou mohutné prsy zcela bez souvislosti s těhotenstvím i kojením. Pokud jsou příliš veliké prsy zdrojem obtíží, je vhodné zvážit možnost chirurgické úpravy.

Především je třeba říci, že chirurgickou úpravu velikosti prsů by měl provádět zásadně plastický chirurg. Aniž bych se tím chtěl dotknout jiných chirurgických oborů, domnívám se, že tento typ operací je natolik specifický, že nikdo jiný, než plastičtí chirurgové nemá dostatek znalostí a zkušeností s jejich správným provedením. Věřte, že náprava nesprávně provedené operace je často velice obtížná, ne-li vůbec nemožná.

Vlastní operace se provádí zásadně v celkové anestesii. Spočívá v odebrání nadbytečné tkáně prsů, zejména tukové, často je nezbytná i částečná redukce prsní žlázy a vždy je při zmenšení prsů třeba upravit i nadbytky kůže. Velmi zjednodušeně se dá říci, že se při této operaci ubere nadbytečné množství vnitřní tkáně prsu a z kůže prsu se pak pro toto zmenšené množství ušije „nový kabátek“. Samozřejmě celému výkonu předchází pečlivé rozkreslení a vyměření nově tvarovaného prsu, aby svojí velikostí odpovídal potřebám a představám pacientky.

Je nutno zdůraznit, že se vždy jedná o poměrně velikou a ne zcela jednoduchou operaci. Pacientky by si měli uvědomit ( a měly by býti svým chirurgem poučené ) o rozsahu a umístění pooperačních jizev. Bez jizev se totiž stále ještě operovat nedá, i když moderní plastická chirurgie se snaží o co nejjemnější a nejméně patrné pooperační jizvy. Ale tvorba jizev je záležitostí dosti individuální a vždy je třeba počítat s tím, že jizvy po operaci i při největší pečlivosti chirurgově mohou být dosti výrazné. Při zmenšení velikých prsů se neobejdeme bez jizev kolem dvorců prsních, svislé jizvě od prsního dvorce směrem dolů a jizvě v podprsní rýze.

Samostatnou otázkou je úhrada za tyto operační výkony. Většinou jsou považovány za výkony kosmetické a tedy plně hrazené pacientkou – cena za operaci se pohybuje kolem dvaceti tisíc. V některých případech, kdy příliš veliké prsy jsou skutečně zdrojem vážných zdravotních obtíží, může revizní lékař příslušné zdravotní pojišťovny na základě lékařských indikací povolit operaci na účet zdravotní pojišťovny. Všechny případy se však posuzují jednotlivě.

Prvním krokem k vyřešení tohoto problému je však vždy návštěva u plastického chirurga, který by vám měl poradit a probrat s vámi způsoby a možnosti řešení. Rozhodnete-li se pak pro operaci, přeji vám, aby vše dopadlo k vaší úplné spokojenosti. MUDr Svatopluk Svoboda  • Výběr publikovaných článků na téma "Plastická chirurgie" > > "Plastika prsů" > > MUDr. Svatopluka Svobody - plastického chirurga - lékaře plastické chirurgie.
  • Chcete více informací?

    Napište nám!