Zvětšování prsů. Pěkná ňadra nevyjdou nikdy z módy. Hezká a dobře tvarovaná prsa dodávají sebevědomí a přitahují obdivné pohledy mužů.

Zvětšování prsů

Pěkná ňadra nevyjdou nikdy z módy. Hezká a dobře tvarovaná prsa dodávají sebevědomí a přitahují obdivné pohledy mužů.

Čti více
Především je třeba říci, že chirurgickou úpravu velikosti prsů, ať zmenšení či zvětšení, by měl provádět zásadně plastický chirurg.

Plastika prsů

Především je třeba říci, že chirurgickou úpravu velikosti prsů, ať zmenšení či zvětšení, by měl provádět zásadně plastický chirurg.

Čti více
Plastika obličeje. Krásná postava a upravené vlasy mohou sice do značné míry skrýt skutečný věk ženy, ale obličej je nesmlouvavý.

Plastika obličeje

Krásná postava a upravené vlasy mohou sice do značné míry skrýt skutečný věk ženy, ale obličej je nesmlouvavý. Povadlá oční

Čti více
Modelace genitálu. Čím dál tím více zejména mladých žen chodí k estetickým chirurgům s velmi intimní prosbou: Pane doktore, upravte mi intimní partie. Labioplastika

Modelace genitálu

Čím dál tím více zejména mladých žen chodí k estetickým chirurgům s velmi intimní prosbou: "Pane doktore, upravte mi"

Čti více
Plastika nosu

Plastika nosu

„Veliký nos velikého ducha značí“ – prohlašuje nesmrtelný Cyrano de Bergerac z prken, jež znamenají svět už od roku 1897.

Čti více
Plastika břicha, neboli abdominoplastika, je jedna z nejhezčích a nejefektnějších operací, které může estetická chirurgie svým pacientům nabídnout.

Plastika břicha

Plastika břicha, neboli abdominoplastika, je jedna z nejhezčích a nejefektnějších operací,které může estetická chirurgie

Čti více

Modelace genitálií žen

Modelace genitálu ženModelace genitálu žen

Čím dál tím více zejména mladých žen chodí k estetickým chirurgům s velmi intimní prosbou: "Pane doktore, upravte mi intimní partie." Nadměrná velikost malých stydkých pysků může vadit jen z estetických důvodů, ale často také působí nepříjemné pocity při chůzi, jízdě na kole či jiných fyzických aktivitách. Bohužel také někdy "kazí" sexuální prožitek. Ženy zkrátka chtějí být krásně úplně všude.


Kolínské sanatorium, které je zaměřeno jak na operace plastické chirurgie, tak na operace gynekologické, je pro tyto intimní estetické výkony právě pro své vybavení i absolutní diskrétnost tím nejlepším místem. Operace je rychlá, trvá asi tři čtvrtě hodiny a provádí se převážně v celkové anastezii. Po výkonu žena odchází během několika hodin do domácího ošetřování, které by mělo trvat asi pět dní. Cena operačního zákroku se pohybuje kolem 15 000 Kč.

Modelace genitálu ženModelace genitálu žen

Na těle ženy existují místa, na nichž příroda či dokonce ruka smrtelníka nezanechala právě tu nejhezčí stopu. A fakt, že některá jsou více skrytá zrakům okolí, nehraje z hlediska dopadu na ženské sebevědomí pražádnou roli. Řeč je samozřejmě o místech nejintimnějších – dámských genitáliích. Jejich nejčastější deformací je abnormální zvětšení malých stydkých pysků, takzvaných labia minora. Přestože tato oblast je normální součástí ženské anatomie, přestože je výskyt těchto vrozených anomálií poměrně častý a současná plastická chirurgie dokáže tento problém poměrně lehce vyřešit, stále je zákrok zvaný labioplastika částečně obestřen tajemstvím a opředen mýty. Zdá se, že již je načase tajemství odhalit a mýty vyvrátit. K tomu by také rád přispěl přední český plastický chirurg MUDr. Svatopluk Svoboda, bez jehož odborných znalostí a ochoty se o ně podělit se zvídavými laiky by tento článek jen stěží vznikl. Navíc je právě on jedním z odborníků nejzpůsobilejších - právě on s operací malých stydkých pysků ve svém sanatoriu v roce 1999 začal a s vynikajícími výsledky ji provádí dodnes.


Daleko od pochvy, blíž ke klitorisu, ale nikoliv na něm

Modelace genitálu ženModelace genitálu žen

Nejčastější příčinou, proč se některé dámy obávají nechat si odstranit ty neestetické převisy, které jim brání v nošení plavek, tang, znesnadňují návštěvu toalety, překážejí při sportu i při sexu, je strach, že se při labioplastice hraje vabank o citlivost jejich nejintimnějších partií. Milé dámy, právě naopak. Obavy vašeho gynekologa, že vám příslušná úprava může způsobit poškození porodních cest, nejsou vůbec na místě. Vše se totiž odehrává v bezpečné vzdálenosti od poševního vchodu. Obavy sexuologů ze snížení citlivosti následkem například poškození poštěváčku jsou pochopitelnější, ovšem skutečný odborník, provádějící labioplastiku, ovládá takovou techniku řezu i šití, díky níž se i tyto obavy ukazují jako liché. Kromě toho sexuologové často zapomínají na fakt, že estetická úprava místa, za něž se dřív žena styděla, může významně napravit její sebevědomí a tak i navrátit radost z milostného života. Obzvlášť když právě přečnívající pysky zakrývaly i samotný klitoris, čímž jeho citlivost vlastně snižovaly, kterýžto problém labioplastika také odstraňuje. Podle slov doktora Svobody udává až 80% pacientek po zákroku v tomto směru výrazné zlepšení a on sám k tomu dodává: " Kéž by se nějaký sexuolog přišel podívat na operaci, aby viděl, jak žena vypadá před ní a po ní."


Ženská obřízka? Copak jsme v Africe?

Asi nejabsurdnější mýtus, který se v souvislosti s labioplastikou objevuje a to i u některých odborníků, je spojování tohoto zákroku s jedním z nejodpornějších rituálních aktů, jaké kdy byly vykonávány na člověku – s ženskou obřízkou. Ta spočívá především v odstranění klitorisu a jejím účelem je zamezit ženě, aby cítila jakoukoliv rozkoš. Provádí se naprosto neodborně, za použití primitivních nástrojů a je to čin velmi barbarský a krutý. Labioplastika oproti tomu ženě rozkoš navrací. Musí být ovšem provedena s maximální precizností a odborností. Důvodem, proč se tento zákrok dostal "do řečí" spojováním s obřízkou je fakt, že při ní jsou někdy děvčátkům odstraňovány i části malých stydkých pysků. Tím ale jakákoliv podobnost končí. Namísto brutálního odříznutí – které se mimochodem provádělo v rámci gynekologického zákroku kdysi dávno i u nás – se odehraje jemná modelace, při níž se především hledí na umístění řezů. Jejich lokace je velmi důležitá proto, aby vzniklé jizvy nijak funkčně nevadily. Velmi zjednodušeně řečeno operace probíhá tak, že se příslušná "kůžička" přehne, z její vnější strany se vyměří řez a po ubrání přebytku se zase ohne nazpět. Takže řez není zevnitř, ale zvenčí a jizva tak vznikne ve žlábku mezi malým a velkým pyskem, kde by neměla ničemu bránit ani překážet. Na jejím umístění velmi záleží, už proto, že u někoho se tvoří masivnější, jaksi "méně poddajné" jizvy. "...Jizva je individuální záležitost, ale umístění jizvy se dá ovlivnit.", komentuje to doktor Svoboda.


80 druhů "pivoněk"

Pokud si necháte vaši "pivoňku" – jak je v taoistické tradici půvabně nazývá ženský genitál – upravit panem doktorem Svobodou, můžete si zvolit jednu z variant podoby, do níž se dá vymodelovat. MUDr. Svoboda má k disposici pro své pacientky jakýsi "katalog", kde je vyobrazeno více než 80 nejrůznějších tvarů a podob této intimní části ženského těla a ze kterého lze vybírat… Člověk by nevěřil, kolik nejrůznějších podob, těch více vzhledných i těch méně, může tato oblast mít a jak složitý orgán to je. Možností úprav se nabízí více, včetně těch nejminucióznějších modelací nejjemnější kůžičky v okolí klitorisu. To ale vyžaduje už skutečně zkušenou ruku. Proto je při hledání operatéra na místě obezřetnost. Bohužel v současné době, kdy labioplastika získává popularitu ji provádí stále více chirurgů, ne vždy mají však dostatek potřebných znalostí a zkušeností. Špatné umístění jizev či vyměření je nejčastějším problémem. Opravování je pak velmi složité. Jak k tomu doktor Svoboda dodává: "Řezat do jizev je vždycky špatně."


Na přerostlé pysky se šuplérou a metrem

Velmi důležité je také pečlivé vyměření. Zde se dostáváme k té choulostivější části celého procesu, před jejímž absolvováním by mohl některá stydlivější dáma zaváhat. Při úvodní konzultaci se pochopitelně lékař podívat musí, i když na pacientku nijak nesahá. I z tohoto důvodu jeden z našich nejzkušenějších odborníků na labioplastiku přesvědčuje zájemkyně o zákrok, aby se daly operovat v celkové narkóze. Vhodně zvolené anestetikum je zbaví nepříjemných pocitů, které mohou být spojeny s uvědomováním si toho, že si chirurg celou oblast detailně vyměřuje a zakresluje si přímo na tkáň jednotlivé náznaky pozdějších řezů. To vše je ale bezpodmínečně nutné k tomu, aby se vše povedlo tak, jak má. Celková anestézie je doporučována i proto, že lokální by znamenala aplikaci až osmi injekcí do jednoho z nejcitlivějších míst na ženském těle. Což si jistě většina z nás ráda nechá ujít. Stejně tak by každý rozumný lékař měl pacientku hospitalizovat alespoň přes noc. Vzhledem k tomu, jak je celá oblast prokrvená, může dojít ke krvácivým komplikacím a ty se samozřejmě musí řešit okamžitě. Vykonávat tento zákrok jen ambulantně považuje doktor Svoboda za hazard. Doporučuje také mladým dívkám, majícím tento problém, aby vydržely a počkaly na operativní řešení až po svých osmnáctých narozeninách – do té doby je totiž jejich tělo stále ve vývinu a hrozí komplikace, kterých by mohly být ušetřeny.


Malý zákrok – velká úleva

Když se labioplastika začínala v našich zemích před lety provádět, většina veřejnosti kroutila hlavou "co si to ty ženské ještě nevymyslí". Není ovšem divu, o vrozených anomáliích, stejně jako o deformacích následkem nedbalého sešití nástřihu při porodu se téměř nikde nepsalo ani nemluvilo. Stejně jako o stovkách žen, jimž tato nepříjemnost kazila radost ze života. Je příjemné, že dnes se situace mění a žen, které se rozhodnou svůj problém řešit, přibývá. Labioplastika totiž opravdu není výmysl zpovykaných paniček, které nevědí co s penězi, ale operace, ve většině případů nutná k tomu, aby se odstranilo nepohodlí a špatné pocity. Každá žena má přece právo na to, líbit se sama sobě.
Ačkoliv jsou operována velmi citlivá místa, rozhodně se nemusíte obávat bolesti. Operovaná místa jsou sice ještě několik dní po zahojení citlivější, ale brzy se vše vrací k úplnému normálu. Trocha nepříjemnosti za odstranění vašich komplexů rozhodně stojí.
Ale nejsou to jen ženy, které bývají nespokojené se vzhledem svých intimních partií, současná plastická chirurgie nabízí operační úpravu pohlavního ústrojí i mužům. Nejčastěji se jedná o plastiky předkožky, která v mnoha případech může způsobovat určité nepříjemnosti v sexuálním životě.


Konkrétní možnosti úpravy intimních partií se dozvíte při osobních konzultacích.  • Výběr publikovaných rozhovorů na téma "labioplastika - modelace genitálu žen" >>>> MUDr. Svatopluka Svobody - plastického chirurga - lékaře plastické chirurgie.

  • Chcete více informací?

    Napište nám!