Labioplastika

Labioplastika je v podstatě zmenšení malých stydkých pysků zevního genitálu ženského. Tato operace slouží v podstatě k tomu a pro pacientky, které mají problémy se zvětšenými malými stydkými pysky, ať už mají problémy při sportu, sexu, nebo ryze estetické problémy. Já osobně termín labioplastika nebo operace labioplastika nemám příliš rád, labioplastika znamená pouze zmenšení, ať už nastřižením, odstřižením nebo klínovitou resekcí malých stydkých pysků a často tato operace neřeší celý problém.
My děláme zejména operaci, kterou často nazýváme modelací ženského zevního genitálu, je to operace podstatě složitější, která na rozdíl od labioplastiky, což je poměrně krátký výkon, který se dá provést v lokální anestezii, trvá poměrně dlouho, což je hodinu až hodinu a půl a provádí se v celkové anestezii, což přináší ale daleko příznivější výsledky, protože v podstatě dokáže namodelovat celý zevní ženský genitál do krásného tvaru.
Jaký je ten tvar krásný zevního ženského genitálu my v podstatě ani moc nevíme, víme třeba jaký je krásný tvar Venuše Milóské, ale jaký má zevní genitál nikdo neví, a my jsme si proto nechali vypracovat od malíře, který je docela dost velkým znalcem z hlediska anatomie, ty nejkrásnější tvary ženského zevního genitálu a podle tohoto katalogu si naše pacientky mohou vybrat ten nejkrásnější genitál.


Plastický chirurg MUDr. Svatopluk Svoboda hovoří na téma labioplastika očekávání.Plastický chirurg MUDr. Svatopluk Svoboda hovoří na téma rizika labioplastiky.

Samozřejmě jako u každé operace, tak i těchto operací existují rizika, rizika obecná, jako je krvácení, infekce a rizika, která žádný chirurg ani plastický chirurg nemůže nikdy vyloučit, ale největší obavou ženy, při těchto operacích je, zdali nebude nějakým způsobem ovlivněn její sexuální život. Já tyto operace provádím už více než deset let a za tu dobu jsem odoperoval skutečně mnoho stovek pacientek a doposud jsem se nesetkal s tím, že by mi nějaká pacientka řekla, že se její sexuální život po této operaci zhoršil, naopak zhruba 80% pacientek mi řeklo: „“ Pane doktore, já teprve teď po té operaci vím, o čem je ten sexuální život“. My nevíme proč to tak je, ptali jsme se na to sexuologů, gynekologů a samozřejmě tam existují dva faktory, v první řadě hezky a dobře namodelovaný zevní ženský genitál zpřístupní, že místa, která mohou být před touto modelací skrytá a jsou důležitá pro tento sexuální akt z hlediska fyzického a pak za druhé existuje i stránka psychická, žena s krásným genitálem, může být uvolněnější, spokojenější a nestydí se a ten sex si může daleko víc užívat.

Váš

MUDr. Svatopluk Svoboda - plastická chirurgie Praha.

Chcete více informací?

Napište nám!