Mýtus liposukce

Mýtus : Liposukcí mohu zhubnout mnoho kilogramů

    To, že je liposukce relativně jednoduchá metoda ke snadnému zhubnutí je bohužel dodnes obecně uznávaný omyl. Často se setkávám s dámami, které přijdou s požadavkem na odsátí alespoň deseti či více kilogramů tuku, a to nejlépe všude. To ale vážně nikdo neumí.
    Představa, že se třeba do břicha zastrčí jakási pípa, kterou plastický chirurg vypustí několik kilo tuku, je opravdu ještě mezi lidem relativně rozšířená. Opravdu to ale takhle nejde. Žádný plastický chirurg neumí pacientku skutečně zhubnout a liposukce fakt není metoda na hubnutí, ale na formování postavy. Navíc není proveditelná, alespoň tak, aby měla opravdový a dobrý efekt, úplně u každého.

    Jistě, liposukcí se dá odstranit relativně velké množství podkožního tuku z určité oblasti, k celkovému zhubnutí ale rozhodně nevede. Takže nezbývá – a to bývá moje nejčastější rada těmto pomýleným – navštívit nejlépe lékaře obezitologa, nechat si vypracovat redukční váhový program a hubnout pod lékařským vedením.
    Když se vám podaří dostat se na pro vás ideální váhu, je potom relativně snadné liposukcí dostat zbylé špeky odtamtud, kde se ještě tvrdošíjně drží. Není to jistě úplně snadný postup, ale výsledky za to vždycky stojí.

Váš

MUDr. Svatopluk Svoboda - plastická chirurgie Praha.

Chcete více informací?

Napište nám!