Co si ženy nejvíce přejí ?

    Samozřejmě to, co si přejí všichni lidé : Zdraví, lásku, peníze, krásu, mládí…je toho spousta. Ale zatímco zdraví, lásku a peníze můžeme většinou alespoň trochu ovlivnit sami a nikdo nám s tím nepomůže, pro krásu a někdy i trochu navrácení mládí se můžeme obrátit na plastické chirurgy. Málokdo je úplně a zcela spokojen se svým vzhledem, i když takoví šťastlivci existují, většina z nás, především ale ženy, přemýšlí nad tím, zda by nebylo vhodné přírodě trochu pomoci a napravit něco, s čím nejsou spokojené. Co se vlastně dá na těle upravit ?
    Pokud to řeknu velmi zjednodušeně, v podstatě lze plastickou chirurgií upravit vlastně cokoliv. Jenom je problém v tom, aby ta úprava byla k lepšímu.
Ale vezměme to po pořádku, od hlavy až k patě. Hlava, a její nejvíce sledovaná část – obličej – je samozřejmě častým objektem skalpelu plastického chirurga.
    Velmi hezky se dají upravit uši - ta operace se jmenuje modelace a přitažení odstálých boltců a když se nepovede nos, je dobrým objektem skalpelu a dláta plastického chirurga a jsou to moc hezké operace s krásnými výsledky.. Někdy jsou příliš výrazné i vrásky na obličeji . Ty často lidi trápí, převážně ve vyšším věku a my se tedy snažíme ty vrásky, co na obličeji napáchal věk a život, vyhladit, vyžehlit ustarané čelo, pozvednout padající víčka, případně odstranit „pytlíky“ pod očima.
    Významná oblast této medicínské činnosti je rovněž modelace rtů, brady či krku.“ O patro níž najdeme jednu z domén plastických chirurgů, tedy pochopitelně ženská prsa, jejich zvětšování, ale i zmenšování a modelace jsou snad nežádanější. A docela jistě je důležité také pěkné bříško. Někdy je vytažené třeba po porodu, jindy je zase povolené po zhubnutí.
    A samozřejmě hýždě. U nás se většinou požaduje jejich zmenšení či modelace, ale jen pro zajímavost, v některých zemích se dokonce vyžaduje jejich zvětšení. No, proti gustu…. A ještě o kousek níž je možné provést modelaci genitálu - hlavně ženského. Jsou v poslední době čím dále žádanější a upřímně řečeno, často se těm ženám vůbec nedivím. A samozřejmě i úpravy stehen a třeba i oblasti kolen a lýtek jsou možné….vidíte, a jsme skoro u paty.
    A co z toho si ženy přejí nejvíc ? Líbit se samy sobě. Umíme jim v tom hodně pomoct, jen se nebát se do toho pustit.

Váš

MUDr. Svatopluk Svoboda - lékař plastické chirurgie.
PLASTICKÁ A ESTETICKÁ CHIRURGIE, Praha.

Chcete více informací?

Napište nám!